• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
  • Görsel Destekli Tarih Videoları Sesli Tarih Menüsünde
  • Özgün Tarih Materyalleri
  • Tarihi Fıkralar
  • Tarih Yazılısından İnciler
  • Tübitak Tarih Proje Örnekleri
  • Sınavlar Bölümünde Bilgilerinizi Test Edebilirsiniz
  • Peygamberimizin Hayatı ve Örnek Ahlakı
  • KPSS Sunuları Yenileniyor
  • Bulmacalarla Tarih Öğreniyorum
  • Tarih Sunuları için tıklayınız.
  • En güncel tarih sunuları burada.
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

Anasayfa

Tarih 10 Dersi Birinci Ünite Sunuları buradan indirebilirsiniz.
18.09.2018
Van Depreminde ölen öğretmenlerin hayatlarından kesitler
13.06.2018
Karikatürlerle Öğretmen ve Öğretmenlik
13.06.2018
Batum'dan Erbaa'ya göç eden iki Gürcü ailesinin Erbaa'da kesişen kaderlerini göreceksiniz.
13.06.2018
Bir psikolojik kitlenin en çok göze çarpan özelliği şudur: Kitleyi meydana getiren bireyler kimler olursa olsun; yaşama tarzları, iş-güçleri, karakterleri yahut zekâları ister benzer, ister ayrı olsun, kalabalık haline gelmiş olmaları onlara bir tür kollektif ruh aşılar. Bu ruh onları, her biri tek başına, ayrı ayrı bulundukları halde duyacaklarından, düşüneceklerinden ve yapacaklarından tamamıyla başka hissettirir, düşündürür ve yaptırır. Bazı düşünceler, bazı duygular ancak kitle halinde bulunan bireylerde ortaya çıkar veya eyleme dönüşür.
29.05.2018
Osmanlı Dönemi Camilerinin Bölümleri Sunusu-Slaytı
28.05.2018
Osmanlı Dönemi Amasya Camileri Sunusu-Slaytı
21.05.2018
Geçmişten günümüze Erbaa sunuları pdf. Fotoğraflar, tanıklar ve diğer kaynakların diliyle eski Erbaa.
30.04.2018
Yaz döneminin gelmesi ile moped (halk tabiriyle mobilet) kullanımı yaygınlaşmaya başladı; bu da beraberinde trafik kazalarını getiriyor. Kazalarda en büyük unsur insan unsuru. Trafik kurallarına maalesef yeterince uyulmuyor. Bir diğer husus da mobilet ve motosiklet kullananların neredeyse yüzde doksanının kask takmaması. Bilhassa Erbaa'da tuğla ve tekstil sanayiinde çalışan asgari ücretlilerde bu araçları kullanmakta. Emniyet Müdürlüğü, Erbaa Belediyesi ve İş adamları iş birliği ile kask temini için çalışma yapılabilir.
12.04.2018
Günümüzde en büyük sorunlardan biri sokak hayvanları ve bilhassa sokak köpekleri. Maalesef bir çoğu bakımsız ve uyuz hastalığının pençesinde. Hayırsever insanlar var, sivil toplum kuruluşları var, belediyeler var, ama bu sorun maalesef çözülemiyor. Yapılacak iş; belediyelerin öncülüğünde işbirliği ile bu sorunun çözümüdür. Dinimizin ve bilhassa bir insan hasssiyetiyle Peygamberimizin bu konuda ne kadar hassas olduğunu örnek hayatında görüyoruz. Sünnet ise eğer, bir çok sünnetten daha öncelikli bir sünnet.
12.04.2018
 1  ...

 
KPSS Sunuları yenileniyor. 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam83
Toplam Ziyaret242288
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.26746.2925
Euro7.33867.3680
Saat
Kanuni'den Mora Valisi Bali Bey'e
"Her iyiliğin kaynağı adalettir.Adil olmayan kişinin elinden çıkan iş,kötü iştir. Peygamberimiz "Bir günün adaleti yetmiş yıllık ibadetten üstündür" buyurmuştur.Öyle insanlar var ki ellerinde fırsat yok iken salih, abid ve zahit görünürler,ellerine fırsat geçince nemrut kesilirler, ..Hizmetinde kullandığın adamların dış hallerine aldanma!Mala muhabbet göstereni devlet hizmetinde kullanma! Zira o adamlar ki,Allah'ın bana emanet ettiği halkı ezerler,Kıyamet günü sorumlu benim!...

Ey Gazi Bali Bey ;  mansıbımın geliri masrafıma yetmez diye gam çekme.Ne dileğin varsa benden iste.Sana emanet ettiğim askerlerimin ve tebamın gençlerini evlat,ihtiyarlarını baba, yaşlılarını da kardeş bil...Bilhassa fukaraya şefkat ve muhabbetle ihsan kapılarını aç..."

 DÜNYADA SÖZÜ DOĞRU HAK TANIR BİR ADAM BULAMADIM

Sultan III.Mehmet bir gün yanında bulunan devlet büyüklerine:

-"Bu dünyada sözü doğru hak tanır bir adam bulamadım" deyince, etrafındakilerde sebebini sordular.Bunun üzerine III.Mehmet şöyle dedi:

-"Şeyhülislam Bostanzade Efendiye iltifat ettim, derhal cahil bîr kardeşini Rumeli kazaskeri yaptı.Gene cahil bir gence rica ile Selanik kadılığını verdirdi. Bundan sonra babamın hocası Saadettin’e iltifat ettim,doğru ve hak bilir dedim, o da oğlunu Anadolu kazaskerliğine ve bir diğer oğlunu da Edirne kadılığına tayin ettirdi işte görüyorsunuz,ben artık kime güveneyim?"

eyoreselpazar.com